otrdiena, 2016. gada 22. novembris

Ziņas par Eksistenciālās terapijas Eiropas federācijas dibināšanu.

   No 11.-13. novebrim Londonā notika Eksistenciālās Terapijas Eiropas Federācijas dibināšanas darba grupas (ETEF) sapulce. 
Pēc 15 darba šīs grupas sapulcēm online režīmā, šī bija pirmā klātienes sapulce. Tajā piedalījās 14 cilvēki no Lielbritānijas, Zviedrijas, Čehijas, Dānijas, Portugāles, Krievijas, Norvēģijas, Austrijas, Turcijas, Izraēlas, Vācijas (bet pārstāvis jau pārcēlies dzīvot uz Londonu) un es no Latvijas, pārstāvot vairākas Austrumeiropas valstis, kas ir mūsu AETA asociācijā.

Foto redzemi:
Pirmajā rindā no kreisās: 
Digby Tantam (Lielbritānija pārstāv "New school of Psychotherapy and Counselling"), Emmy van Deurzen Lielbritānija, tāpat NSPC), David Palmquist (Dānija)
Otrajā rindā no kreisās: Edgar Correia (Portugāle), Elita Kreislere (Latvija, Austrumeiropas Eksistenciālās Terapijas asociācija),  Bo Blävarg (Zviedrija), Semjon Yesselson (Krievija), Lenka Lemeer (Čehija), Ingeborg Kuenz (Austrija), Paola Pompini (Lielbritānija, Britu Eksistenciālās Analīzes biedrības  viceprezidente), Jak Ferhat Ioz (Turcija).
Trešā rinda no kreisās: Christian Schulz-Quach (dzīvoja Vācijā, tikko pārcēlās uz Londonu), Peter Donders (Norvēģija), Gideon Menda (Izraēla).  Kas izdevās? Visi darba grupas locekļi parakstīja topošās Federācijas statūtus, tādējādi kļūstot par organizācijas pilnvarotajām personām- dibinātājiem. Jāsaka, ka statūtu svarīgākā sadaļa, kas attiecas uz biedru uzņemšanu, statūtos atrunāta tikai shematiski, nosakot, ka būs 3 veidu biedru statusi: 
      - individiālie biedri;
      - organizācijas;
      - mācību iestādes.
Sīkāk biedru statuss, uzņemšanas kārtība, biedru naudas, pārvaldes sistēma tiks atrunāta t.s. 'byelaws', jeb, iekšējās kārtības rullī. 

   Kādi būs turpmākie soļi? Tuvākās nedēļas laikā izstrādātie statūti tiks nosūtīti tiem 66 cilvēkiem no visas Eiropas, kas 2015.gadā Londonā Pasaules Eksistenciālās terapijas kongresā bija sapulcē un nobalsoja par to, ka šāda Federācija būtu jādibina. 
Visiem cilvēkiem no šīs t.s. "lielās grupas" lūgs nobalsot "par", "pret" vai "atturas". Ja vairums nobalsos "pret", darba grupa atkāpsies un šo darbu varēs sākt vai turpināt cita darba grupa. Ja vairums no 66 cilvēkiem nobalsos "par", tad statūti tiks iesniegti izskatīšanai Britu varasiestādēm, jo organizācija būs Anglijā reģistrēta CIO (Charitable Incorporated Organisation), tātad bezpeļņas organizācija. 
   Saņemot atļauju dibināt organizāciju, sāksies darbs pie kārtības ruļļa jeb "byelaws", kurus paredzēts pabeigt līdz maijam. Tad sekos uzaicinājums iestāties asociācijām, mācību iestādēm un individuāliem biedriem, tiks sasaukta pirmā Federācijas Ģenerālā Asambleja un Pirmā Konference. Visticamāk tā varētu notikt 2018.gada pirmajā pusē kaut kur Viduseiropā (t.i. gadu pirms Otrā Pasaules Kongresa 2019. gadā Argentīnā). Pēc tam, domājams, Federācija kļūs par eksistenciālās paradigmas pārstāvi Eiropas Psihoterapeitu Asociācijā un, cerams, tas būs solis eksistenciālās terapijas izaugsmes virzienā. 
   Sapulcē bez ļoti intensīvā darba, interesanti un bagātinoši bija noklausīties katras darba grupas locekļa prezentāciju par stāvokli eksitenciālajā terapijā viņa valstī vai reģionā. Viennozīmīgi jāatzīst, ka mūsu Austrumeiropas Eksistenciālās terapijas asociācija ir nozīmīga figūra Eiropā ar saviem 300 biedriem, tā ir arī visprofesionālāk strukturētā eksistenciālās terapijas asociācija Eiropā. 
Mūsu asociācija ir EPA organizāciju biedrs jau 13 gadus, HEPI institūts ir EPAs akreditēta mācību iestāde. Salīdzinājumam varam teikt, ka lielāka asociācija ir tikai britiem, bet tā kā biedru statuss tur nav diferencēts, viceprezidente nevarēja pateikt cik no 400 biedriem ir terapeiti, jo uzņem visus interesentus. 
   No eksistenciālās terpijas mācību iestādēm EPAs akreditāciju vēl ir saņēmušas Grieķu un Portugāļu institūti. Varbūt ir vēl kāds, bet klātesošajiem par to nebija ziņu. Vēl pēc dzirdētā var secināt, ka mūsu reģionā eksistenciālie terapeiti par maz nodarbojas ar pētniecību un par maz raksta. Lieliski zināt, ka vairākās Universitātēs Eiropā, nesen ir atvērtas maģistrantūras Eksistenciālajā terapijā.

Ar cieņu,
Elita Kreislere
Austrumeiropas Eksistenciālās terapijas asociācijas Prezidente

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru